Co se stane s vašim tělem, když masturbujete?

 

 

Název tohoto článku by mohl vypadat, že má poměrně snadnou odpověď. Ve skutečnosti je to trochu složitější (na biologické úrovni), než byste si mysleli. Vaše tělo prochází mnohem více změnami, než by se očekávalo, i když jen s trochou sebeuspokojení.

Jedním ze základních poselství TENGA je, že masturbace je přirozenou a normální součástí každodenního života. Přesto se každý den šíří mnoho dezinformací, které stále uvádějí lidi v omyl, od pravidelné masturbace snižující počet spermií až po starší, podivnější mýty, jako je chlupaté dlaně :)

Naštěstí jsme tu, abychom vás nejen informovali, že tato takzvaná 'fakta' jsou nepravdivá, ale ve skutečnosti existuje spousta pozitivních výhod pro vaše tělo jak během masturbace, tak po ní! A řešením je masturbátor.

Čtěte dál a dozvíte se o některých úžasných účincích, které zažívá vaše tělo, a o tom, proč byste měli zvážit zařazení masturbace do vaší pravidelné rutiny péče o sebe.

2710-1

Účinky během masturbace

Asi nepřekvapí, že mnoho výhod (zejména těch, o kterých většina lidí ví) přichází po masturbaci. Jak již bylo řečeno, existuje spousta pozitivních změn, které zažijete během sebeuspokojení!

Pocit sexuálního vzrušení

Věděli jste, že sexuální vzrušení, které cítíte před orgasmem i po něm, má na vaše tělo neuvěřitelné účinky? Od přívalu pozitivních neurochemikálií, které poskytují vše od potěšení, úlevy od bolesti, pocitu štěstí a pohody, až po onu nechvalně proslulou „ pooříškovou jasnost “, o které jste možná slyšeli.

I když to není přesně vědecky vysvětlitelné kvůli absenci konkrétního výzkumu, soustředění a koncentrace dosažené po orgasmu jsou sdíleným zážitkem, o kterém mnoho lidí mluví.

Stimuluje váš mozek

Vědci postupně začínají chápat, že mentální vzorce vzrušení a stimulace detekovatelné v mozku se liší mezi partnerským sexem a sebeuspokojením. Tyto rozdíly se týkají především fantazie a schopnosti mozku představovat si. Během sebepotěšení je prefrontální kůra mozku, oblast mozku spojená s kreativním myšlením, mnohem více stimulována a aktivnější.

Pokud jde o sex s partnerem, zdá se však, že některé části nejsou tak zapojené, zejména části odpovědné za vaši sebekontrolu. To znamená, že sólová masturbace vyžaduje, abyste byli mnohem více zapojení a nápadití! Proč tedy ty kreativní (mozkové) svaly trochu více neprotáhnout?

Zvyšte svou náladu

Tomu jsme se již věnovali v jiných článcích, ale pozitivní neurochemikálie, jako je dopamin, endorfiny a oxytocin (všechny jsou to „ hormony štěstí “), se uvolňují během a po vlastní radosti. Tyto hormony mohou také pomoci s, relaxací a snížením stresu.

Oxytocin je také docela dobře známý jako „hormon lásky,“ který může významně pomoci při odbourávání stresu a snižování úzkosti. Takže pokud potřebujete rychlou úlevu, sebeuspokojení vám může poskytnout potřebnou podporu!

Cvičte a posilujte svaly pánevního dna

Může být masturbace považována za formu cvičení? Popsali jsme, kolik kalorií dokáže spálit vlastní potěšení, ale jak masturbace, tak sex mohou vést k silnějším svalům. Vezměte si například svaly pánevního dna, které vám mohou pomoci získat větší sexuální kontrolu, což vede k většímu potěšení.

Nejsou to však jen svaly pánevního dna, které mohou těžit. Když se blížíte vyvrcholení, ostatní svaly na nohou a břiše mají tendenci se také stahovat. Nemusí to být tak praktické jako vaše typické cvičení v tělocvičně, ale rozhodně je to zábavnější a může to stát výrazně méně.

Účinky po masturbaci

Výše uvedené výhody jsou obecně poněkud dočasné, i když mohou být příjemné! Nemějte však obavy, protože existuje spousta výhod, kterých si můžete všimnout, pokud si běžně dopřáváte nějaké vlastní potěšení.

Těžší, lepší, rychlejší… nebo alespoň těžší!

Probrali jsme tedy, jak mohou vaše svaly pánevního dna těžit, ale věděli jste, že sebeuspokojení vám může pomoci zůstat tvrdší a dlouhodobě vydržet? Jak sex, tak masturbace procvičují svaly pánevního dna, což může pomoci při prevenci problémů, jako je erektilní dysfunkce a inkontinence . Kombinace toho s nějakým autotréninkem ( k tomu mohou být perfektní techniky lemování ) vám může pomoci zůstat tvrdší po delší dobu.

Pokud chcete vidět lepší výsledky, masturbace třikrát až pětkrát týdně vám může přinést určité rozpoznatelné výsledky. Jak již bylo řečeno, každý je jiný, takže je důležité přizpůsobit se rutině, se kterou se cítíte spokojeni a která vám vyhovuje.

Nižší riziko rakoviny prostaty a lepší zdraví srdce

Studie provedená v roce 2004 zjistila, že muži, kteří ejakulovali více než 21krát za měsíc, snížili riziko rakoviny prostaty přibližně o 33 % ve srovnání s těmi, kteří ve stejném období ejakulovali pouze 4 až 7krát. V následné studii v roce 2016 vědci zkoumali stejnou skupinu účastníků z roku 2004 a zjistili, že ti, kteří ejakulovali 8 až 12krát za měsíc, snížili riziko rakoviny prostaty o 10 %!

Vaše prostata není jediným orgánem, který má prospěch z pravidelného potěšení ze sebe sama, protože časté orgasmy mohou pomoci snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Massachusetts Aging Study zveřejnila zprávu, která zjistila, že muži, kteří vyvrcholili sexem nebo masturbací pouze jednou za měsíc nebo méně, měli o 45 % vyšší pravděpodobnost úmrtí na kardiovaskulární onemocnění než muži, kteří měli 2 nebo více orgasmů týdně.

Když masturbace může tak významně pomoci vašemu celkovému zdraví, stojí za to zvážit, že si na ni uděláte trochu více času!

Podpořte svou imunitu a plodnost

Jedním z mýtů, které jsme oprášili na začátku tohoto blogu, bylo trvalé přesvědčení, že příliš častá masturbace může snížit počet spermií. Samozřejmě to tak úplně není! Ve skutečnosti varlata produkují denně stovky milionů spermií... bez ohledu na to, jak moc masturbujete. Vlastní potěšení může také pomoci zvýšit mužskou plodnost odstraněním starších spermií, což umožní nově vytvořeným a mužnějším spermiím zaujmout jejich místo!

Ejakulace také zvyšuje hladiny hormonu kortizolu. Kortizol, i když se někdy nazývá „stresový hormon“, může ve skutečnosti pomoci při regulaci a udržování vašeho imunitního systému v malých dávkách! To však není vše, protože malá studie z roku 2004 ukázala, že muži měli zvýšený počet bílých krvinek již za 45 minut po masturbaci. Možná vám to nepomůže při nachlazení, ale možná vám to pomůže cítit se o něco lépe!

Mohlo by to prodloužit váš život (aspoň trochu!)

Víme, víme... toto tvrzení se zdá být trochu příliš dobré na to, aby bylo pravdivé, jinak by o tom jistě věděl každý, že? Tak nás alespoň vyslechněte…! Ve velšské studii na 1 000 mužích, která byla prováděna po neuvěřitelných 20 let, měli muži, kteří měli dva nebo více orgasmů týdně, tendenci umírat přibližně poloviční rychlostí než ti, kteří měli méně orgasmů za měsíc.

I když není zaručeno, že povede k delšímu životu, rozhodně stojí za to to zkusit!

No, tady to máte. Nyní víte, jak pozoruhodné (nemluvě o blahodárných!) proměnách vašeho těla během a po potěšení ze sebe sama. Samozřejmě nemůžeme říci, že všechny výše uvedené účinky jsou 100% zaručeny, ale s takovým množstvím přínosů pro vaše celkové zdraví stojí za zvážení více masturbace.

Nicméně je nám potěšením říci, že pravda je mnohem pozitivnější než negativní mýty o masturbaci, kterým byste věřili. Mějte tedy na paměti, že masturbace může být prospěšná pro vaše sexuální zdraví i mimo něj!

Všechny masturbátory Tenga jsou to nejlepší, co pro sebe můžete udělat. Zkuste jeden a za pár dní se vrátíte pro další. Ověřeno v praxi.